Aktuality

Literární akademie slaví letos deset let své existence

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
logo

LITERÁRNÍ AKADEMIE, Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého, slaví letos deset let své existence, a proto si připravila pro veřejnost řadu akcí, které si nesmíte nechat ujít.Uskuteční se celá řada besed se studenty, spisovateli i předními vědeckými kapacitami z humanitních oborů. Navštívit můžete křty, autogramiády, autorská i scénická čtení, promítání studentských filmů a svůj vlastní kreativní potenciál můžete objevit a rozvinout na kurzech tvůrčího psaní během Světa knihy a Letní školy LA.
Na našich akcích se setkáte se spisovateli a odborníky, jako jsou Ivona Březinová, Petr Borkovec, Petr Čornej, Radka Denemarková, Daniela Fischerová, Otakar A. Funda, Július Gajdoš, Petr Kaňka, Václava Kofránková, Petr Koubský, Miroslav Kovářík, Lucie Lomová, Mariana Machová, David Jan Novotný, Pavel Šidák, Jana Šrámková, Martin Štoll a další.

Literární akademie oslavuje své první kulaté výročí, ale co je deset let LA například v porovnání s více než 660 lety UK? Objevují se již nějaké výsledky v podobě úspěšných absolventů? Má být LA na co hrdá a má se čím pochlubit?
„No jéje! Podívejte se do všech hlavních celostátních médií! Všude jsou naši absolventi! Máme držitelku Ortenovy ceny, máme úspěšné spisovatele, máme autory knížek pro děti, máme překladatele, máme zpravodaje v televizi, moderátory v rádiu, režiséry, divadelníky, máme z té škály všechno, co si vymyslíte. Právě k výročí školy zakládáme síť absolventů, protože už to je velmi reprezentativní vzorek,“ odpovídá na otázku doc. MgA. Martin Štoll. Rektor Literární akademie.

Během Týdne Literární akademie (2.-5. května) a Světa knihy (12.-15. května) jsme pro vás připravili bohatý program:

3.  května Vás Literární akademie zve na rozpravu Předpoklady tvorby v kontextu současného uměleckého vysokého školství. Tématem bude postavení výuky umění v dnešním světě. Setkání proběhne od 10 hodin v budově Literární akademie (Na Pankráci 54, Praha 4).
3. května od 16 hodin se uskuteční v PEN klubu pořad s názvem Kytice pro Sašu; půjde o hold zakladatelce Katedry tvůrčího psaní na Literární akademii, Saše Berkové.
5. května od 20 hodin se koná promítání absolventských filmů v kině Ponrepo.
6. května od 20 hodin můžete navštívit divadelní večer ve Viole. 
12. května přijďte na Svět knihy na rozpravu Kam kráčíš, vzdělanosti.
14. května bude tématem besedy pořádané LA na Světě knihy Literární tradice a současnost: odkud čteme a kam píšeme.
13. května v 10 hodin pokřtí naši studenti společnou povídkovou sbírku Noční můry nespí.
13. května od 12 hodin pořádá Literární akademie rozpravu Role médií v hledání hodnot. Tématem jsou komunikační možnosti médií, jejich hranice, omezení a výzvy.
13., 14. a 15. května si pak můžete přijít vyzkoušet svoje dovednosti na kurzy tvůrčího psaní, které povedou Daniela Fischerová, Mirek Kovářík, David Jan Novotný a Jana Šrámková.
První Letní škola LA, kde na zájemce čekají nejen kurzy tvůrčího psaní, proběhne v prostorách Literární akademie (Na Pankráci 54, Praha 4) 11.-22. července. 

Podrobnosti o všech akcích spojených s oslavami 10 let LA Vás zveme na stránky školy: www.literarniakademie.cz nebo na studentský blog: www.maglajs.cz

 

Komentáře   

 
kouma11
0 RE: Literární akademie slaví letos deset let své existencekouma11 2011-05-02 19:37
Asi zkusím ten film. A taky křest knihy Noční můry nespí. Jsem na ni dost zvědavý. Jen kdyby měl člověk víc času. Nebo den 48 hodin :lol: To by se dalo stihnout víc akcí
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení